Toit annab jõudu. Toitlustus juhitakse meie omanikfirmast Värska Sanatooriumist. Toit on tervislik, mitmekülgne ja maitsev. Kes jõuab käib söögisaalis söömas, kes vähem jõuab sööb toas ja vajadusel söödame ka lusikaga.

Ravimid toome vastavalt arsti kirjutatud retseptile ise apteegist ja selleks, et kindel olla ravimite õiges manustamises annavad hoolealusele tema ravimeid hooldajad. Meil on hea koostöö Värska perearsti ja pereõega, vajadusel tuleb appi koduõde.  Me ei ole raviasutus, nii, et haigestumisel otsime abi tervishoiusüsteemist. Kodus teete te seda ise, siis meil korraldab abi leidmise personal. Juhul kui on tarvis eritransporti, siis leiame selle, kuid selle eest tuleb eraldi tasuda.

Hoolealused pestakse vastavalt vajadusele, kuid kindlasti pestakse kord nädalas hoolealused kas saunas või dušši all. Dušši alla viiakse ka lamajad. Tõesti, olemas on ka voodispesu geelid, kuid meil on sügav veendumus, et puhtaks saab veega pestes. Kes soovib vannis mõnuleda, saab seda kord nädalas köetavas saunas teha, ka leili saab võtta.  Pesemisel, kuivatamisel ja riidesse panekul abistavad hooldajad.

Voodipesu, käterätid, saunalinad on pansionaadi poolt ja neid pestakse pesumajas. Inimese enda pesu peseme koha peal, tavalise pesumasinaga.

Kui hoolealune vajab mähkmeid, siis need tellime hulgifirmast nimeliselt igale hoolealusele just sellised, mis talle sobivad. Mähkmed vahetatakse siis kui on tarvis vahetada. Kasutame Belgias toodetud Euroni mähkmeid. Mähkmete hind lisandub kohatasule. Põhjus on selles, et mähkmete hinnad on väga erinevad ja osa hoolealuseid neid ei vaja. Sama on ka ravimitega. Igal ühel on omad ravimid ja ravimite hinnad on väga erinevad.

Hooldajad on meil tublid ja sõbralikud. Päeval on tööl kolm hooldajat vahetuses ja öösel kaks. Teisipäevast reedeni on tööl ka koristaja. Toad pestakse kaks korda nädalas. Koridorid, söögisaal , köök iga päev.

Kui vaja, aitame  dokumendid korda ajada.

Majas on WiFi ja meie katuse all on ka Värska valla Saatse Raamatukogu. Lugemisvara on rohkem kui lugeda jõuab. Lahke raamatukogu hoidja toob liikumisraskustega lugejatele raamatud tuppa kätte.

Huvilistel soovitan kindlasti  helistada ja igasuguseid küsimusi küsida. 

 

Meie lähenemine on personaalne, arvestame rahalisi võimalusi,  tervislikke vajadusi ning tugineme põhimõttele, et suure tahtmise juures on kõik võimalik.

Vananeme väärikalt.

Lisainformatsioon:
Inge Hirmo
Pansionaadi juhataja

tel +372 58131506